Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Divadlo Bolka Polívky se úplně nezavře

Kultura

Bolkovo divadlo se kvůli špatnému stavu městské budovy, kde sídlí, už v létě muselo přestěhovat jinam. Nyní na představení diváci míří do dočasného azylu v židenickém Dělnickém domě. Původní prostory na Jakubském náměstí v centru Brna však nezavřely úplně.

Koncem listopadu vedení divadla plánuje začít využívat foyer divadla na Jakubáku. Chtějí tu nabízet výstavy a další komornější akce včetně dětských představení, literárních večerů nebo koncertů.

Poprvé toto foyer pod názvem ‚U dvou Polívků‘ bude využito 20. listopadu pro vernisáž výstavy velkoformátových fotografií z kalendáře Proměny. V plánu jsou také představení pro děti ‚Aby se děti divily‘ nebo ‚Čtení ke kafi na téma Zápisky z cest‘.

Návštěvníci nemusí mít strach, že by je špatný stav budovy v této části divadla ohrožoval.

Divadelní bar Poslední Leč se o svůj osud ani do budoucna nebojí, opravy ani aktuální stav budovy by jej neměli nijak omezit.

Na začátku jara se Divadlo Bolka Polívky přestěhuje z Dělnického domu do sálu Břetislava Bakaly, rovněž poblíž historického centra města. Do té doby plánuje Brno v sále provést nezbytné úpravy, aby tady divadlo mohlo fungovat.

Co bude s budovou na Jakubském náměstí, v níž z druhé strany sídlí i univerzitní kino Scala, to zatím není jasné. Na začátku příštího roku je v plánu další část detailního statického posouzení stavu budovy, díky němuž by se už mělo město dozvědět, kolik bude potřeba peněz na rekonstrukci. Teprve poté chce vedení Brna rozhodnout, jak dál s domem naloží, jestli ho samo opraví, nebo přenechá někomu jinému.

Brněnská primátorka Markéta Vaňková už před časem budovu nabízela Masarykově univerzitě za symbolickou jednu korunu.

FOTO: Divadlo Bolka Polívky


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu