Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Černí pasažéři dluží brněnskému dopravnímu podniku 60 milionů, šance na “pardon” brzy skončí

Zpravodajství

BRNO – Brněnský dopravní podnik eviduje zhruba pět tisíc dlužníků. Do konce „milostivého léta“ přitom zbývá už jen posledních zhruba třicet dní. „K dnešnímu dni akci vyhlášenou státem u našeho dopravního podniku zatím využilo asi pětašedesát lidí. Tito dlužníci zaplatili celkem 168 tisíc korun,“ přiblížila mluvčí Barbora Doležalová.

Celkem přitom brněnský dopravní podnik eviduje na pět tisíc dlužníků, který v uplynulých letech jezdili načerno. „Z neuhrazených pohledávek těchto dlužníků vzniklo 15 tisíc exekucí. Načerno totiž většina z nich jela opakovaně, tudíž mají 2–10 nezaplacených pokut, a to v celkové výši přes 60 milionů korun,“ informoval generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Za takovou částku by bylo možné pořídit například dvanáct nových autobusů typu SOR NS 12. Tříměsíční „pardon“ proto dopravní podnik uvítal. „Máme zájem na tom, aby co největší část dluhů byla zaplacena a lidé tak vstoupili do nového roku bez zadlužení. Dlužníci se mohou obracet přímo na naše Tarifní kontaktní centrum, a to osobně nebo si zavolat na telefon 543 174 510,“ uvedl Havránek.

Podle něj zde zájemci dostanou základní informace o podmínkách a kontakt na exekutora, pod kterého jejich řízení spadá. Zatím se ozvalo několik stovek dlužníků, po novém roce by číslo mohlo ještě stoupnout. Milostivé léto odstartovalo 28. října letošního roku a potrvá do 28. ledna 2022. Jde přitom o unikátní akci. Dlužníkům totiž stačí zaplatit pouze výši původního dluhu a poplatek exekutorovi ve výši 908 korun. Úroky, penále a další poplatky stát odpouští.

Ilustrační foto: centrumnews


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu