Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Ceny skipasů na jihu Moravy zůstanou stejné

Zpravodajství

Ceny skipasů v lyžařských areálech v Jihomoravském kraji zůstanou zřejmě stejné jako loni, mírné zdražení chystají v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku. Ještě není jasné, o kolik ceny stoupnou. ČTK to zjistila v anketě od správců či provozovatelů areálů.

“Vzhledem k cenám energií a inflaci o něco zdražíme, předpokládáme ale, že to nebude nijak dramatické. Chceme, aby i letos k nám lyžaři přijeli a užili si to tady, byli spokojeni,” řekl za areál v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku Vlastimil Jílek. Areál je na východním okraji Českomoravské vysočiny. Délka sjezdovky je asi 550 metrů s převýšením 100 metrů. Letos podle Jílka pracovali především na komfortu pro lyžaře. Věnovali se také úpravám boční trasy, kterou si lyžaři poprvé mohli vyzkoušet loni. Vede směrem od hlavní sjezdovky velkým obloukem, měří až 700 metrů. “Při oblevě tam někde zůstávala stát voda, tohle bylo třeba vyřešit. V některých místech jsme ji rozšiřovali,” uvedl Jílek. Stále v přípravě je také nová sjezdovka s délkou asi 900 metrů, na které bude lyžařům k dispozici lanová dráha. Hotová měla být už na tuto sezonu, plány ale zbrzdilo především “papírování”.

Zdražovat neplánují v areálu v Němčičkách na Břeclavsku, kde je sjezdovka přes zimu pokrytá umělým povrchem, který umožňuje lyžování i za nepříznivých sněhových podmínek. Loni vyšla jedna jízda na sedm až 11 korun, stejné by to mělo být letos. “Lidé nemají peníze, zdražovat nechceme. Nezdražili jsme ani kurzy pro děti,” uvedl za středisko Jaroslav Stávek. Doplnil, že na letošek museli na sjezdovce vyměnit značné množství umělého povrchu, protože hmota z 80. let dosluhuje, navíc byla loni pod větší zátěží, protože bylo málo sněhu. Šlo o 200 metrů čtverečních hmoty. Jako už tradičně se vlek v Němčičkách rozjede první sobotu v prosinci, lyžovat se bude buď na sněhu, nebo na umělém povrchu.

Zdražovat se nechystají ani v lyžařském areálu ve Filipově údolí na Hodonínsku, jak uvedl Lubomír Žák. Jedna jízda by tak podle něj měla stejně jako loni vyjít na 12 korun. Přípravy na sezonu jsou jako i jinde v plném proudu, Žák uvedl, že se především opravovalo to, co bylo třeba.

Loňskou sezonu hodnotili zástupci areálů jako průměrnou až katastrofální. Průměrná byla pro vlekaře na Blanensku, jako nejhorší či katastrofální ji vnímali na Břeclavsku a Hodonínsku. O sezonu dříve ji vlekaři hodnotili jako nadprůměrnou.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu