Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno zpoplatní vjezd pro náklaďáky

Zpravodajství

BRNO – Nadrozměrná vozidla budou za vjezd do historického centra Brna platit!  Rozhodlo o tom vedení jihomoravské metropole. Do oblasti vymezené ulicemi Nádražní, Husova, Koliště a Moravské náměstí se doposud dostanou vozidla s hmotností nad 3,5 tuny s vjezdovým oprávněním, které je zdarma.

Magistrát se pro zpoplatnění rozhodl z toho důvodu, aby významně zreguloval právě nadměrná a vysokotonážní vozidla v centru Brna. „Momentálně evidujeme asi 200 vydaných dlouhodobých vjezdových oprávnění pro nadrozměrná vozidla. Typicky jde o auta městských firem, která zajišťují například svoz odpadů nebo zásobování větších provozů. K nim se přidávají další krátkodobá na zajištění staveb. Zpoplatněním vjezdu chceme omezit jejich pohyb tak, aby nedocházelo zbytečně k dalšímu poškozování už tak špatného stavu vozovky v centru města. Pro získání povolení k vjezdu do centra bude nadále nutné prokázat důvod vjezdu a doložit potřebné doklady,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Poplatek za oprávnění k vjezdu se bude vztahovat vždy ke konkrétní registrační značce vozidla a bude odstupňován podle jeho hmotnosti. Například vozidla s hmotností 7,5 až 17 tun zaplatí za roční povolení více než 70 tisíc korun. „Oprávnění bude platné vždy pouze na schválenou trasu. Ke kontrole budou sloužit kamery. Finanční prostředky získané za oprávnění a případné pokuty budou putovat do Fondu mobility,“ doplnil Kratochvíl. Předpokladem magistrátu je, že nová pravidla začnou platit od září letošního roku.

Ilustrační foto: Magistrát se rozhodl zpoplatnit vjezd do centra města pro nadrozměrná vozidla. Foto: sako


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu