Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno zná úspěšné projekty svého parcipativního rozpočtu

Kultura Sport Zpravodajství

V sedmém ročníku brněnského participativního rozpočtu Dáme na vás uspělo sedm projektů za 33,8 milionu korun. Hlasovalo téměř 18.000 lidí, svými hlasy podpořili třeba novou komunitní saunu v Juliánově nebo opravy dětských hřišť. Město má na provedení projektů tři roky, uvedla dnes v tiskové zprávě Zdeňka Obalilová z brněnského magistrátu.

Nejvíce hlasů, přes 4000, získal projekt interaktivní naučné stezky v údolí svatého Antoníčka, která propojí stávající a budované relaxační prvky a zlepší přístupnost i orientaci v lokalitě. O 105 hlasů méně získal návrh na vybudování sauny v areálu koupaliště v Juliánově, kam by se mohla přesunout komunita z nedávno zbořené nejstarší komunitní sauny v Brně pod Arnoldovou vilou.

“Občané a občanky přišli o místo pravidelného setkávání a posilování svého fyzického i duševního zdraví. Jsme rádi, že myšlenka inkluzivní sauny pro rodiny oslovila tak velkou skupinu lidí a díky jejich podpoře uspěla v participativním rozpočtu,” uvedla navrhovatelka Marie Kalová. Novostavba je plánovaná jako bezbariérová, projekt není koncipován komerčně, ale je zaměřen jako služba veřejnosti.

K úspěšným projektům patří také obnova dětského hřiště na Lesné, modernizace hřiště a doplnění herních prvků na Vinohradech, revitalizace sportovního areálu v Bystrci, vybudování hřiště na malou kopanou v Žebětíně a oprava cyklostezky mezi Žabovřeskami, Komínem a Bystrcí.

Na jaře přihlásili lidé 138 projektů, které nejprve musely získat základní podporu veřejnosti, aby postoupily k posouzení proveditelnosti dotčenými magistrátními odbory, městskými částmi a městskými firmami. Do finále jich postoupilo 56 a mezi ně lidé s trvalým pobytem v Brně v listopadu rozdělovali své kladné a záporné hlasy.

Letos bylo pro participativní rozpočet vyhrazeno 35 milionů korun a jeden projekt se musel vejít do pěti milionů. S těmito podmínkami se počítá i pro příští rok.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu