Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno postaví dětský hospic Dům pro Julii

Zpravodajství

BRNO – V Brně vyroste dětský hospic! Za zhruba 160 milionů korun ho postaví město. Jmenovat se bude Dům pro Julii a provozovat ho bude stejnojmenná organizace. Dotace z Evropské unie by mohla pokrýt až 92 milionů.

Výstavba by měla začít ještě letos a hotovo má být do června 2023. Hospic bude mít podobu třípodlažní budovy a vznikne v zahradě areálu domova pro seniory Kociánka. Bude sloužit dětem a mladým dospělým se sníženou soběstačností z důvodu nemoci, o které jinak pečuje osoba blízká v domácnosti. „Kapacita domu bude 10 pokojů. Dále bude disponovat širokou nabídkou terapeutických služeb včetně psychologické, sociální a duchovní pomoci a zázemím pro rodiny dětí s život ohrožující diagnózou. Součástí bude i denní stacionář a nezisková organizace bude pokračovat i v terénní odlehčovací službě, kterou provozuje od roku 2019,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Ilustrační foto: V Brně za 160 milionů korun vyroste dětský hospic. Postaví ho město a provozovat ho bude organizace Domov pro Julii. Zdroj: dumprojulii


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu