Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno podpoří volnočasové aktivity dětí vouchery v hodnotě 4000 korun

Zpravodajství

 Brně začíná první ročník projektu rodičovských voucherů, který před loňskými volbami představily KDU-ČSL a STAN. Město chce podpořit volnočasové aktivity dětí. Rodiče dostanou 4000 korun ve formě kreditů, které použijí na uhrazení části nákladů za kroužky organizované ve školním roce, prázdninové tábory nebo školy v přírodě. Vše si zařídí prostřednictvím e-shopu městských služeb Brno iD.

Rodičovské vouchery bude možné čerpat pro příští kalendářní rok. Jsou určeny hlavně rodinám, které mají napjatý rozpočet a nemohou si dovolit svým dětem zaplatit volnočasové kroužky. Město pro první ročník projektu vyčlenilo 100 milionů korun z rozpočtu, což by mělo podpořit 25.000 dětí.

Příspěvek se bude týkat dětí ve věku od šesti do 18 let a budou o něj žádat zákonní zástupci. Podmínkou daru je trvalé bydliště v Brně, české občanství a roční příjem rodiny maximálně 750.000 korun. Výši příjmu dokládá rodič podle předepsaného výpočtu při žádosti čestným prohlášením. Město projekt spouští dnes, aby se lidé mohli v novém systému zorientovat a vyřídit si žádost o voucher.

Část nákladů na volnočasovou aktivitu musí uhradit rodiče. Minimální míra spolufinancování je 20 procent, maximální 80. Konkrétní parametry si určí jednotlivé organizace.

Do projektu by se podle Chvátala mohlo zapojit na 800 organizací. V Brno iD vytvoří pracovníci magistrátu organizacím účet k administraci pořádaných aktivit, schválení převáděných kreditů, případně jejich odmítnutí. Částku jim následně město vyplatí hromadně za všechny nahlášené děti v měsíci, který následuje po začátku kroužku.

Lidovci a STAN při představování projektu mluvili o voucheru v hodnotě 6000 korun. Ponížení o 2000 je podle Chvátala výsledkem mnoha jednání.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu