Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno navýší počet popelnic na BIO odpad

Zpravodajství

BRNO – V Brně přibydou další popelnice na BIO odpad! A to hned na třiatřiceti místech. Po roce fungování totiž skončilo v hnědých popelnicích více než 1230 tun biologicky rozložitelného odpadu, který by jinak místo v kompostárně skončil ve spalovně. Město se tak rozhodlo na stále se zvyšující poptávku reagovat.

Kromě nových stanovišť přibydou další hnědé popelnice i na již fungujících místech. „Celkem tak bude v Brně 1012 hnědých popelnic na 887 stanovištích,” vypočítal primátorčin náměstek Petr Hladík. Ten také uvedl, že nádoby na bioodpad prozatím nejsou na všech stanovištích pro svoz odpadu. V budoucích čtyřech letech ale město plánuje počet míst na sběr bioodpadu odpadu navýšit. Zvýšení počtu nádob na bioodpad by přitom mělo ovlivnit vybudování metropolitní bioplynové stanice. „Na nové bioplynové stanici pracujeme intenzivně,” informoval Filip Leder, předseda představenstva společnosti SAKO Brno, která má svoz bioodpadů v Brně na starosti. 

 „Počítáme, že právě po výstavbě této stanice bychom systém sběru gastro a bioodpadu chtěli mít na co nejvíce místech,” prohlásil Hladík s tím, že počty nádob na bioodpad by pak ze současné tisícovky vzrostly zhruba až na čtyři tisíce kusů.

Ilustrační foto: sako.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu