Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno nabízí adopci hrobů!

Zpravodajství

BRNO – Město Brno nabízí poněkud netradiční možnost adopce! Zájemci si totiž mohou adoptovat hroby významných osobností, o které se nikdo nestará! Vedení krajské metropole tak chce zapojit veřejnost do péče o památky a zabránit tím jejich chátrání.

Zájemci si mají možnost adoptovat hroby brněnských osobností, mezi kterými jsou například sochaři, malíři, spisovatelé, učitelé ale i duchovní. Vedení města odhaduje, že takových hrobů budou desítky a projekt jejich adopce je cestou, jak jejich památku zachovat. „Adopce je přitom bezplatná. Jedinou podmínkou však je, aby se dotyčný o hrob staral. Opuštěný hrob by navíc díky adopci mohl znovu najít využití, do některých by se totiž mohlo znovu pohřbívat. Památka významné osobnosti ale musí v takovém případě zůstat zachována,” uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Podle něj bude město hroby možné k adopci nabízet v aktualizovaném seznamu, a to na webu Správy hřbitovů města Brna.

Ilustrační foto: Brno nabízí možnost adopce hrobů významných osobností. Chce tak zabránit jejich chátrání. Foto: hrbitovybrno.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu