Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno má nové komorní divadlo

Kultura

V Brně vzniklo nové komorní divadlo nazvané “Kam jdeš?”. U jeho zrodu stáli členka činohry Národního divadla Brno Kateřina Liďáková a její manžel Petr Michálek, rektor Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Hrát budou v Domě U Tří knížat v Jánské ulici, což je zároveň působiště Divadla Koráb. Koráb hraje pro děti, takže večery jsou v tomto jedinečném prostoru volné, sdělil Michálek v tiskové zprávě.

“Taková nabídka nešla odmítnout,” uvedl. Kapacita sálu je pouze 50 diváků, představení tedy slibují intimní zážitek s herci “na dotek”. Dramaturgie se zaměří na původní hry s důrazem na takzvané herecké divadlo.

Slavnostní otevření nového divadla se uskuteční v sobotu 30. září. Na programu je komedie Válka Roseových nebude!, kterou Liďáková s Michálkem hráli už při společném působení ve Zlíně.

“Začínáme zkoušet další původní věc – divadelní adaptaci strhující slovenské novely Táto izba sa nedá zjesť autorky Nicol Hochholczerové. Je to strhující text, tne do živého. Navíc je to mimořádná herecká příležitost pro Kateřinu,” uvedl Michálek. Premiéra monodramatu bude v prosinci.

Název divadla Kam jdeš? odvodil Michálek od jména svého newsletteru a podcastu, jehož specifikem je to, že si s hosty povídá venku, při chůzi, s kamerou připnutou na hlavě. Předprodej začíná dnes, nejrychlejší cesta k lístkům a dalším informacím vede přes divadelní web.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu