Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno dává na opravy škol a školských zařízení stovky milionů ročně

Zpravodajství

BRNO – Brno každoročně dává na opravu škol a školských zařízení přibližně dvě stě milionů korun. A nejinak tomu je i v letošním roce. Díky tomu se nedávno dostalo oprav například i kuchyni v ZŠ Arménská. Tady rozsáhlá rekonstrukce, která trvala čtyři měsíce, vyšla na více než šestnáct milionů.

„Naší snahou je, abychom vytvořili pro žáky, pedagogy a další zaměstnance kvalitní a podnětné prostředí. V létě letošního roku byla například kompletně zrekonstruována kuchyně na Základní škole Arménská, a to za 16,2 milionu Kč. Poslední částečné opravy zde proběhly před více než 20 lety, například vzduchotechnika byla před rekonstrukcí stále původní a také nefunkční. Nyní je kuchyně vybavená moderním náčiním, jako je regenerátor pro ohřev jídel nebo režon na ohřev talířů,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík. Kuchyně denně připravuje obědy pro zhruba 560 strávníků.

„V rámci projektu byly opraveny všechny rozvody a vzduchotechnika. Dále byla položena dlažba, obklady, vyměněno veškeré gastro zařízení. Žáci se mohou těšit také na nová výdejní okénka a objednávací terminál. Těší mě, že se vše zvládlo opravit v termínu a kuchyně bude opět sloužit, a to nejen žákům a zaměstnancům školy,“ podotkl Antonín Crha, starosta městské části Brno-Bohunice.

Práce se odehrávaly od května do konce srpna a byla to největší rekonstrukce prostor za historii školy.

Foto: Brno každoročně dává na opravy škol a školských zařízení přibližně 200 milionů korun. Letos se tak dostalo i na opravy kuchyně v ZŠ Arménská. Foto: mmb


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu