Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno bude začátkem dubna patřit milovníkům amatérského divadla

Kultura Zpravodajství

BRNO – Pořádnou porci kulturních zážitků si pro milovníky amatérského divadla chystá Středisko volného času Lužánky. Na začátku dubna se totiž v krajské metropoli uskuteční hned dva divadelní festivaly.

„Lidé se mohou těšit nejen na amatérské herce a jejich představení a soutěžní přehlídky, ale například i na různé workshopy či diskuze,“ prozradila PR manažerka SVČ Lužánky Kristýna Kolibová. Divadelní festival Špíl-berg tak představí v Buranteatru 1. a 2. dubna hned pět inscenací od souborů z několika českých měst. Loutku v Brně si pak rodiny s dětmi užijí 2. dubna v lužáneckém pracovišti Legato, kde zhlédnou celkem šest her. „Na oba festivaly není nutná rezervace a vstupné je dobrovolné,“ uvedla Kolibová.

Fesival Špíl-berg se přitom v Brně bude konat už poosmnácté. „Letos se mohou diváci těšit na pět představení, například na inscenaci Serenáda na nás, což je tanečně-pohybový experiment vycházející z kultury street dance. Součástí je i doprovodný program, například semináře se soubory a lektory, večerní hudební program a vycházka po brněnských divadlech,” informovala organizátorka a lektorka z lužáneckého pracoviště Lidická Monika Okurková.

Loutky zase ožijí v lužáneckém pracovišti Legato, které přivítá soubory z Brna, ze Vsetína nebo Jaroměře. Pět soutěžních her je letos doplněno o vystoupení zdravotní klaunky s maňásky a s hororovým nádechem. Výkony amatérských herců bude sledovat odborná porota, která nominuje jedno z představení. „Těší nás, že můžeme podpořit české a slovenské loutkářství, které je od roku 2016 na seznamu světového dědictví UNESCO. Divadelní umění si návštěvníci budou moct vyzkoušet na vlastní kůži na workshopech a také si loutku vlastnoručně vyrobí,” doplnil doprovodný program organizátor a lektor z lužáneckého pracoviště Legato Tomáš Mohapl Doležal.

Ilustrační foto: Brno začátkem dubna ožije hned dvěma divadelními festivaly, jeden z nich bude ve znamení loutek. Foto: SVČ Lužánky


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu