Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno bude spolupořadatelem mistrovství Evropy volejbalistek v roce 2026

Sport

Brno bude spolupořadatelem mistrovství Evropy volejbalistek v roce 2026. Evropská volejbalová konfederace (CEV) přidělila moravské metropoli organizaci jedné ze čtyř základních skupin, čtyř osmifinálových zápasů a dvou čtvrtfinálových. Český volejbalový svaz (ČVS) o tom informoval v tiskové zprávě.

Šampionát se uskuteční v roce 2026 ve čtyřech evropských zemích. ČVS při listopadové kandidatuře usiloval o takzvanou pozici druhého pořadatele. Hlavní kandidaturu podalo Turecko a v zemi obhájkyň titulu turnaj také vyvrcholí. O pořadatelství dalších skupin mají zájem Ázerbájdžán, Rakousko a Švédsko.

O přidělení pořadatelství Brnu informoval předsedu ČVS Marka Pakostu oficiálním dopisem šéf CEV Aleksandar Boričič, oznámil svaz. Dějištěm zápasů ME bude nová brněnská hala na Výstavišti, která se staví a dokončena by měla být na jaře 2026. Z posledního evropského šampionátu budou svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose obhajovat osmé místo, respektive čtvrtfinálovou účast.

Pakosta už v listopadu avizoval, že přidělení pořadatelství je víceméně formalita. “Je to pro nás velká zodpovědnost a uděláme vše pro to, aby volejbalové týmy, zástupci evropských svazů, fanoušci i televizní diváci viděli, že umíme uspořádat perfektní turnaj,” konstatoval nyní šéf českého svazu. “Jsem si jistý, že díky zkušenostem, které máme z pořadatelství celé řady mezinárodních volejbalových a beachvolejbalových turnajů, se nám tyto cíle podaří naplnit a Brno zažije sportovní akci nejvyšší kvality,” dodal.

ME volejbalistek se v Česku konalo zatím čtyřikrát. V letech 1949, 1958, 1993 a 1997, kdy se hrálo v brněnské hale Rondo, která nyní po rekonstrukci slouží hokejové Kometě. V roce 2021 bylo Česko spolupořadatelem mužského ME, dějištěm tehdy byla Ostrava.

Volejbalový šampionát žen by měl být první velkou sportovní akci v Brno Areně na Výstavišti.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu