Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brno bude brázdit speciální miniautobus

Zpravodajství

BRNO – Ulicemi krajské metropole se bude zhruba měsíc prohánět autobus netradiční velikosti a také barev! Brněnský dopravní podnik totiž v ostrém provozu otestuje devítimetrový autobus Škoda D´CITY, který by v budoucnu mohl představovat alternativu pro současné brněnské minibusy.

„V dohledné době budeme muset hledat náhradu za minibusy STRATOS, které se dostávají na hranici své životnosti. Nové autobusy Škoda D´CITY splňují naše nároky na tento typ vozů, kterými zajišťujeme obslužnost méně vytížených oblastí nebo míst, kam by se kvůli šíři komunikace běžné autobusy nedostaly. Díky této zápůjčce vyzkoušíme typ autobusu, který v Brně ještě nejezdil,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Brněnský dopravní podnik vůz během testování nasadí na stejné linky, které obsluhují minibusy STRATOS, tedy například 65, 68. „Dieselový minibus Škoda D´CITY je 9,5 metru dlouhý a 2,4 metru široký. Oproti standardním sólo autobusům je tak o 3 metry kratší a o 10 cm užší, což umožňuje pohodlné kličkování i v menších uličkách. Autobus je vybavený klimatizací, je částečně nízkopodlažní, disponuje šestistupňovou převodovkou nebo couvací kamerou,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. V prostorném interiéru se pohodlně posadí 30-36 cestujících. Motor splňuje aktuálně nejvyšší emisní normu Euro 6. Maximální rychlost autobusu je 100 km/hod.

Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu