Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnští strážnici varují před vstupem na zamrzlé vodní plochy, led je příliš tenký!

Zpravodajství

BRNO – Před vstupem na led na všech přírodních vodních plochách v Brně varují strážníci z poříční jednotky brněnské městské policie. Podle nich totiž není tloušťka zamrzlé hladiny rozhodně dostatečná k tomu, aby se po ní v těchto dnech dalo bezpečně pohybovat, natož bruslit.

„Na Brněnské přehradě strážníci naměřili u přístaviště pět centimetrů a v oblasti Sokolského koupaliště dokonce pouhé dva centimetry ledu. Velmi podobně na tom jsou i ostatní nádrže, například Mariánské údolí s průměrnými čtyřmi centimetry. Překvapivé hodnoty přineslo i nedávné měření na Žebětínském rybníku. Obvykle zamrzá mezi prvními a poměrně silně. I na něm však hlídka poříční jednotky naměřila jenom čtyři centimetry,“ informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Podle předpovědi meteorologů by se navíc v následujících dnech mělo citelně oteplovat a kvalita ledu se pravděpodobně ještě sníží. „Z pohledu městské policie je tedy vstup na zamrzlé hladiny bez nadsázky hazardováním se zdravím,“ upozornil Ghanem.

Foto: Brněnští strážníci v zimním období pravidelně měří tloušťku ledu na zamrzlých vodních plochách v Brně. MPB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu