Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnští strážníci bojují s koronavirem pomocí generátoru teplé mlhy!

Zpravodajství

BRNO – Brněnští strážnici ještě více rozšířili své pole působnosti v boji s pandemií koronaviru! Desinfikují prostory, které slouží veřejnosti. Na brněnském magistrátu jde například o místnosti registru silničních vozidel, správy poplatků za komunální odpad nebo prostory magistrátní budovy na Malinovského náměstí.

Dezinfekční přípravek strážníci rozprašují pomocí generátoru teplé mlhy. „Díky tomu se prostředek dostane do všech skulin a zákoutí. Některé části stroje se zahřívají na teploty ve stovkách stupňů Celsia a je nutné s ním manipulovat s nejvyšší opatrností,“ informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Podle něj proto strážníci dezinfikují úřední budovy ve dvojici a na základě zevrubného proškolení od odborníků z hasičského záchranného sboru. „Prostory se dezinfikují jednou týdně, a to vždy po skončení úředních hodin. Používá se k tomu profesionální a zcela bezpečný přípravek, jenž účinkuje na viry, bakterie i plísně,“ vysvětlil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů brněnské městské policie.

Ošetřovat povrchy v úředních prostorách budou strážníci až do odvolání. Strážníci přitom aktivně přispívají ke zvládání epidemie covidu-19 dlouhodobě. „Už při jarním nouzovém stavu to byly právě hlídky městské policie, které v Brně od samého počátku dohlížely u nemocnic, měly trvalá stanoviště na odběrových testovacích místech, pomáhaly u lékáren nebo se v časech určených pro veřejnost staraly o klid na úřadech,“ připomněl Ghanem.

Foto: Brněnští strážníci desinfikují veřejné prostory pomocí generátoru teplé mlhy. Foto: MP Brno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu