Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnský klub Melodka opustil dlouholeté sídlo

Kultura

Brněnský hudební klub Melodka s koncem loňského roku opustil dlouholeté sídlo na Sokolském stadionu v Kounicově ulici. Provizorní prostory získal v bývalé pivnici na Palackého třídě v Králově Poli. První akce tam bude 12. ledna. Důvodem stěhování je to, že na stadionu kvůli plánovaným úpravám neprodloužili klubu nájemní smlouvu. V provizorních prostorách zůstane Melodka nejdéle rok, řekl ČTK produkční Robert Banovský.

První akcí, kterou multižánrový hudební klub na nové adrese uspořádá, bude koncert čtyř metalových a rockových kapel. “Na facebookovou událost zareagovalo 1000 lidí. Nečekáme, že přijdou všichni, ale zájem o akci je veliký. Když jsme měli vyprodáno na Kounicově, vešlo se k nám zhruba 300 lidí. Očekáváme, že návštěvnost zůstane podobná,” uvedl Banovský.

Hudební klub Melodka fungoval v prostorech Sokolského stadionu 18 let a na klubové scéně měl významné místo. Uskutečnilo se tam přes 2000 koncertů. V prostorách stadionu působí také kulturní centrum Co.Labs, které se bude rozšiřovat. Už během loňského roku se provozovatelé Melodky dozvěděli, že si musejí najít nové působiště. Stěhování začalo v novém roce.

Prostory bývalé pivnice na Palackého třídě bude Melodka sdílet s techno klubem Fáze, který pořádá dvě akce měsíčně. “Plánujeme, že prostory vždy před akcí Fáze vyklidíme a na druhý den zase vše vrátíme zpět. Jak to bude fungovat, uvidíme. Momentálně je to nejlepší řešení,” řekl Banovský.

V Králově Poli plánují zůstat po dobu jednoho roku. “Máme vyhlédnutý prostor prakticky v centru města, kde bychom mohli být sami. Během tohoto roku se jej budeme snažit dostat, abychom se mohli přestěhovat natrvalo,” doplnil Banovský.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu