Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnský dopravní podnik vyhlásil boj černým pasažérům

Zpravodajství

BRNO – Brněnský dopravní podnik vyhlásil ještě intenzívnější boj proti černým pasažérům! Prostřednictvím velmi častých kontrol chce jejich počet snížit na minimum. Každý z revizorů dopravního podniku tak má nově na starosti konkrétní linku, kterou po celou svoji pracovní dobu důsledně kontroluje. Dopravní podnik chce navíc proti neukázněným cestujícím bez platného cestovního dokladu bojovat i pomocí většího počtu preventistů ve vozech a na zastávkách.

Po období covidu, kdy byly kontroly jen minimální a revizoři se spíše zaměřovali například na očistu a desinfekci vozů, se tak pracovníci Dopravního podniku města Brna opět naplno zaměřují na kontrolu platných jízdních dokladů. „V posledních dnech se vracíme k intenzivním kontrolám a speciálním revizorským akcím. Naším cílem je snížit počet cestujících bez platné jízdenky ve vozech MHD na minimum,“ potvrdil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Počet cestujících bez platného jízdního dokladu se ve vozech brněnské MHD pohybuje okolo 3–5 %. V nočních rozjezdech je toto číslo ale až trojnásobně vyšší. „Kontroly budou probíhat pravidelně, a to nejen ve dne, ale i v nočních hodinách,“ popsal vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl s tím, že některé kontroly se budou odehrávat i za součinnosti brněnských strážníků.

Dopravní podnik města Brna také posiluje tým preventistů, který dopravce zavedl už v roce 2014. Tito pracovníci upozorňují cestující na prohřešky proti přepravnímu řádu. „Nejčastěji se jedná o špinavý oděv, konzumaci potravin ve vozech, a právě jízdu bez platné jízdenky. Podnik je využívá i k informování cestujících při výlukách,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Ilustrační foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu