Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnský dopravní podnik opět nasazuje autobusy s cyklonosiči! Vrací se po dvouleté kovidové pauze

Zpravodajství

BRNO – Autobusy vybavené speciálními cyklonosiči budou na vybraných spojích linky 57 jezdit od 30. dubna až do konce letošního října, tedy po celou cyklistickou sezonu. Z důvodu výstavby další části Velkého městské okruhu bude přitom tato linka nově jezdit až na Vinohrady.

Z Vinohrad až do Vranova autobusem, tam na cyklovýlet. O víkendech a státních svátcích budou na vybraných spojích linky 57 jezdit autobusy s cyklonosiči. „Tuto přepravu kol jsme poprvé vyzkoušeli v roce 2015. Během sezóny jsme průměrně převezli více než 1500 kol. Bohužel jsme poslední dva roky kvůli covidu autobusy s cyklonosiči nevypravovali. Doufám, že cyklisté budou tuto službu opět hojně využívat,“ popsal generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Nakládat a vykládat kola přitom bude možné jen na zastávkách, které jsou v jízdním řádu označeny symbolem jízdního kola, označen bude i autobus s nosičem. Jde o zastávky Pálavské náměstí, Tomkovo náměstí, Halasovo náměstí, Haškova, Klarisky a Útěchov smyčka. Cyklonosiče jsou umístěny na zádi autobusu. Každý vůz je schopen přepravit šest kol. „Do cykolonosičů si kola upevňují cestující za dohledu řidiče. Ten následně zkontroluje jejich upevnění a kola uzamkne. Cyklista dostane žeton s číslem, na základě kterého mu je kolo opět vydáno. Majitelé kol se nemusí bát, kola jsou navíc speciálně pojištěna,“ vysvětlil dopravní ředitel DPMB Jan Seitl.

Pro přepravu jízdních kol přitom platí běžné smluvní přepravní podmínky IDS JMK. „Cestující s předplatním kupónem v zónách 100 a 101 nic nedoplácí. Pokud šalinkartu nemají, je nutné pro přepravu kola zakoupit jízdenku,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Foto: Brněnský dopravní podnik opět vysílá do terénu autobusy se speciálními cyklonosiči. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu