Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnský Aquapark Kohoutovice bude přes léto uzavřený

Sport Zpravodajství

Akvapark v brněnských Kohoutovicích přeruší od 24. června provoz. Důvodem odstávky je kompletní oprava šaten a sprch i modernizace toboganu. Provozovatel, městská společnost Starez, ji naplánoval na letní měsíce, kdy je návštěvnost krytého areálu nejnižší. Opět v provozu by měl být se začátkem školního roku tak, aby mohla začít povinná plavecká výuka dětí ze základních škol. 

Důvodem oprav je porušená hydroizolace ve sprchách a šatnách. Voda tak prosakuje do okolních povrchů, zejména do příček, podlah a strojovny. Začne také modernizace celého toboganu. 

Oprava sprch a šaten vyjde město jakožto vlastníka areálu na více než 6,5 milionu korun. Výměna toboganu bude stát devět milionů korun. Starez rovněž v létě počítá se zahájením projektu recyklace odpadní vody, jehož výsledkem by měly být významné energetické a provozní úspory. Hotovo má být na konci roku, práce vyjdou na šest milionů korun.

Průměrná měsíční návštěvnost Aquaparku Kohoutovice byla v loňském roce 27.653 návštěvníků. Termín odstávky Starez záměrně vybral na léto především kvůli naprosté absenci pronájmů ze stran základních škol a daleko menší poptávce od plaveckých klubů. O prázdninách klesají podle Dittrichové počty návštěvníků v průměru až o čtyři tisíce.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu