Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnskou legendu nahradí prémiové byty

Zpravodajství

Ikonický hotel Myslivna v Brně umístěný v lesích nad Pisárkami jde kvůli špatné statice celý k zemi. Za pár let se tam lidé vrátí do nového, kromě prémiového bydlení a hotelových apartmánů tam investor počítá také s vyhlídkovou restaurací. Z mapy Brna zmizely i další známé objekty.

Za dobu svého fungování se stal oblíbeným cílem Brňanů i přespolních. Do hotelu Myslivna, známé stavby v lesích nad Pisárkami, mířili na svatby, oslavy narozenin či promocí, nebo jen tak na výlet zakončený v restauraci. Z její zahrádky se pak mohli kochat jedinečným výhledem na Brno. Před pár lety lidé o tuto možnost přišli, hotel zavřel. A znovu už se neotevře. Místo hostů k němu zamířily stavební stroje, které objekt do konce roku zcela zbourají. Na jeho místě do roku 2026 dělníci vybudují šestipatrový rezidenční komplex Nová Myslivna asi za dvě miliardy.

„Vznikne polyfunkční objekt bydlení hotelového typu a apartmánů. Celý komplex doplníme o wellness, fitness, vyhlídkovou restauraci na střeše a další s tím spojené služby,“ oznamuje za investora, jímž je firma Nová Myslivna, Miroslav Gebas. Bytů má být zhruba 90, k nim přibudou hotelové apartmány.

Inspirace okolní zelení

Brněnský ateliér Kyzlink Architects se při návrhu inspiroval okolní zelení. „Jako základní vznosnou myšlenku jsme zvolili stromy a les jako takový. Vzali jsme stromové patro neboli koruny dřevin a pomyslně si je rozřezali na jednotlivé plátky, tedy podlaží. Každý má trošku jiný tvar. Tím pádem nám to vytvořilo půdorysné stopy. Někdo by tomu mohl říct vrstevnice stromového patra,“ popisuje architekt Jan Kyzlink.

I s ohledem na unikátní zelenou lokalitu skýtající navíc výhled na město přímo z části oken a balkonů půjde o prémiové bydlení. Přibližný ceník není dosud známý, ale dá se očekávat, že pro běžné Brňany budou byty jen stěží dostupné.

Idnes.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu