Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnské Mendlovo náměstí se změní k nepoznání

Zpravodajství

BRNO – Brněnské Mendlovo náměstí se dočká radikální proměny! Má se z něj stát otevřené prostranství pro trávení volného času a odpočinek. S proměnou místa se začne na podzim. Už teď je ale na tzv. „Mendláku“ v plném proudu rekonstrukce vodovodu, kanalizací a dalších sítí.

„Předpokládaná investice města na celou tuto oblast je 155 milionů korun. Hotovo má být na konci léta 2022,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková. Právě v roce 2022 by mělo být centrem oslav dvoustého výročí narození Johana Gregora Mendlova. Z náměstí se tak postupně má stát prostor, který nebude jen dopravním uzlem s proudícími lidmi, ale plnohodnotným veřejným prostorem se stromy a lavičkami. Náměstí stylově doplní také socha zakladatele genetiky Mendla. Proměna Mendlova náměstí s sebou přinese i změnu koncepce městské hromadné dopravy. Už by se zde například neměly křížit tramvaje a trolejbusy. A vzniknou zde také bezbariérové zastávky.

Nové Mendlovo náměstí by mělo být plnohodnotným místem pro setkávání lidí. Chybět nebude zeleň ani potřebný mobiliář. Vizualizace: Chybík+Krištof / Ondřej Chybík, Michal Krištof


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu