Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnské Kohoutovice dostaly nový přechod pro chodce

Tiskové zprávy

Brno-Kohoutovice, 28. 8. 2023 – Neukázněné parkování na ulici Potocká bylo v srpnu vyřešeno po několika měsících úsilí tamních obyvatel. Vybudování přechodu při zdejší zastávce Výletní nebylo totiž vyprojektováno zcela správně a nové dopravní řešení neumožňovalo odbočení do ulice Potocká. Následná oprava sebou přinesla úskalí, spočívající v neukázněnosti řidičů, kteří odbočku neoprávněně využívali jako parkovací stání. To nově vyřešilo vodorovné dopravní značení, které řidiče explicitně upozorňuje na zákaz zastavení v tomto úseku.

Jsem Kohoutovičák, a jsem hrdý na to, že jsou zde lidé, kteří se nevzdávají a pokud je potřeba, dokáží vytrvat,“ raduje se Jakub Hruška, starosta MČ Brno-Kohoutovice.

Obyvatelé ve staré části zástavby Kohoutovic se před nedávnem konečně dočkali očekávaného nového přechodu. Tento úsek byl nebezpečný pro přecházení, neboť se jedná o dlouhou táhlou zatáčku, která neměla do nedávna vytvořený přechod pro chodce. Naneštěstí nové dopravní řešení zahrnující posunutí autobusové zastávky, vybudování přechodu u zastávky a upravení parkovacího stání, vytvořilo i komplikace.

„To je dobře, já bydlím na Potocké a když někdo zaparkuje přímo v zatáčce, tak se do ulice ten, kdo jede z Pisárek, nevytočí,” píše v komentáři na sociálních sítích problematiku Lukáš Navrátil.

„Dennodenně tam stále někdo stojí, to couvání do zatáčky je fakt nebezpečné.” doplňuje v diskuzi Honza Jlomenot.

Občané dosáhli svého snažení

U zastávky ústí zároveň i ulice Potocká. Nové dopravní řešení upravilo parkování z příčného na podélné. Pokud auta zaparkovala příliš blízko hlavní silnice Žebětínské, nebylo téměř možné bezpečně z ulice vyjet. Situaci vyhodnocovali i strážníci Městské policie, kteří posuzovali, zda zaparkovaná auta porušují dopravní předpisy. Obyvatelé opakovaně apelovali, aby se situace změnila. Hledáním východiska se začal zabývat příslušný odbor dopravy. Následovalo několik jednání odborné komise, které se snažilo dojít k co nejlepšímu výsledku pro všechny zúčastněné.

Nyní se nacházíme v čase, kdy je problém konečně vyřešen. Když dnes dorazíte na ulici Potocká, uvidíte, že ulice ústí s podélným značením žlutými čarami, jasně značící, kde již není možné zaparkovat. Zasloužily se o to i Brněnské komunikace, které nakonec realizovaly vyznačení nových žlutých čar. To upozorní neukázněné řidiče, kteří zvětšený oblouk pro odbočení neoprávněně využívali pro parkování. Nově zbudované vodorovné značení se ukázalo, jako efektivní způsob, jak řidiče upozornit, že je toto místo pro parkování skutečně nevhodné a že je to v rozporu s dopravními předpisy.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu