Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnská Kometa má nového lodivoda! Pešouta střídá Martinec

Zpravodajství

BRNO – Brněnská hokejová Kometa má nového lodivoda! Kvůli neuspokojivým výsledkům a výkonům končí u extraligového A-týmu Martin Pešout. Nově ho v pozici hlavního kouče nahradil Patrik Martinec. „Bohužel jsme k tomuto kroku museli sáhnout s ohledem na to, že jsme z možných 27 bodů z posledních 9 zápasů získali jen 3,“ vysvětlil majitel a generální manažer klubu Libor Zábranský s tím, že změna trenéra by měla týmu přinést nový impulz.

Jedenapadesátiletý Martinec převzal tým symbolicky 12. 12. 2022. „Musím říct, že když mě vedení klubu oslovilo s touto nabídkou, byl jsem příjemně překvapený. Kometa patří k top extraligovým týmům, jde o špičkovou organizaci, a já udělám všechno pro to, abychom společně dokázali tým vrátit do horních pater tabulky,“ nechal se slyšet bývalý skvělý útočník, který se trenérské zkušenosti sbíral například v českobudějovickém Motoru nebo pražské Spartě.

Rodák z Jilemnice má v plánu tým co nejdříve vrátit na přední příčky extraligy. „Je to o tom, aby se povedlo restartovat hlavy hráčů. Musí se dostat do herní pohody, získat zpět potřebné sebevědomí a víru ve své schopnosti. Jedině to a tvrdá práce dostane Kometu zpět na vítěznou vlnu,“ prohlásil.

Foto: Vít Golda.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu