Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brněnská kapela Helmutova Stříkačka křtí desku oslavující 40 let existence

Kultura

Brno 1. června (ČTK) – Desku oslavující čtyřicetiletou existenci dnes v brněnském pivovaru Harry křtí místní rocková kapela Helmutova Stříkačka. Album je záznamem koncertu z klubu Kabinet Múz, jenž se uskutečnil loni v prosinci. Obsahuje nejoblíbenější písničky za celou dobu působení kapely, řekl ČTK zpěvák a zakládající člen Robert Staniczek. Dnes si je na vyprodané akci poslechne na 400 fanoušků.

“Na desce je průřez naší tvorbou, co se lidem nejvíce líbilo. Udělali jsme výběr, aby to měli na památku. Koncert v Kabinetu Múz vyšel perfektně. Kvůli kamerám tam sice bylo omezení, ale lidé byli fantastičtí,” uvedl Staniczek. Nahrávka nazvaná Kabaret 40 vychází na vinylu, digitálně ve formátu mp3 a na streamovacích platformách. “Šlo nám hlavně o vinyl, kde je hezčí zvuk. Prodává se nad očekávání, jsme spokojení. Díky zájmu posluchačů vydáme na podzim i CD, prý se ještě prodávají,” poznamenal.

Obal LP desky s výtvarnou nadsázkou zobrazuje současnou sestavu v kabaretní stylizaci. “Vnitřek provede 40 lety existence, připomene některé muzikanty, co kapelou prošli, nabídne první plakát a vše doplní texty s akordy,” uvedl Staniczek, jenž skupinu založil na gymnáziu z recese v roce 1984. Debutová deska Helmut a Hilda vyšla v roce 1991, další nahrávky následovaly v letech 1993 a 2005. Sestava se opakovaně měnila.

“Možná 100 lidí se u nás vystřídalo. Přicházeli a odcházeli, něco se naučili, něco do kapely přinesli. Skoro od začátku je tam jen brácha, který hraje na klávesy. Dnes nás je šest. Nejmladší je bubeník, je mu 16 a tříská do toho, jak by málokdo čekal,” řekl Staniczek.

Na křest desky pozvala skupina také domácí kapelu Gustavo Rojo a německé One Hit! Wanda. Večerem provází herec a kamarád hudebníků Radim Fiala. “Máme vyprodáno a ptají se i lidé na místě, ale bohužel kapacita už není. Je to náš osmý brněnský vyprodaný koncert v řadě. Na léto plánujeme festivaly a venkovní akce. Srdcovkou je festival MikuLOVE v Mikulově, kde budeme po dvou letech znovu v srpnu,” řekla manažerka kapely známá jako Nikitta.

Staniczek nejraději hraje na festivalech a i když ho mrzí, že se dnes mnoho známých na křest nedostalo, upřednostňuje menší koncerty. “Raději zahrajeme víckrát, ale nejsme kapela, co by hrála pro tisíce lidí,” dodal.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu