Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Brnem se opět prohánějí speciální vánoční tramvaje

Zpravodajství

BRNO – Blížící se Vánoce, které jsou pro mnohé těmi nejkrásnějšími svátky v roce, v brněnských ulicích opět připomínají i speciálně vyzdobené tramvaje! Do ulic tentokrát vyrazila vánoční retro tramvaj typu T3 a nechybí ani tzv. PFková tramvaj typu Anitra.

„Vánoční retro tramvaj letos zdobí 15 světelných rámů, na kterých střídavě blikají vánočními motivy. Rámy se sněhuláky, sněhovými vločkami nebo vánočními stromky pracovníci vozovny Medlánky na vůz instalovali a zapojovali 10 dní,“ prozradila mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková s tím, že zvláštní vánoční linka bude v provozu až do 23. prosince, v pracovní dny od 16 do 21 hodin, o víkendech pak od 11 do 21 hodin. „Na lince se platí běžné jízdné,“ podotkla.

Pokud jde o takzvanou PFkovou tramvaj, ta se chlubí novým vánočním polepem s novoročním přáním, a také ji zdobí světelné dekorace. „Nejčastěji sveze cestující na linkách 2,3, 4, 5 nebo 9. Vánoční retro T3 vyjede letos pošesté, PFková počtvrté,“ doplnila Tomaštíková. Také letos mohou zájemci využít služeb Vánoční prodejny DPMB. Najdou ji v tramvaji Drak, která bude stát na náměstí Svobody až do 23. prosince. Ve všední dny ji mohou navštívit vždy od 16 do 19 hodin a o víkendech pak od 13 do 19 hodin.

Z dalšího plánovaného programu DPMB:

Mikulášská tramvaj – Dopravní podnik zve širokou veřejnost také na Mikulášskou tramvaj, ve které na děti bude v neděli 5. prosince 2021 čekat Mikuláš, čert a anděl. Retro tramvaj typu T2 zájemci najdou na Komenského náměstí od 15 do 18 hodin. Z náměstí Svobody sem děti s doprovodem bude převážet zdarma historická tramvaj č. 107, tzv. „dřevák“ z náměstí Svobody. První odjezd je v 15 hodin, pak v intervalu 20 minut až do 17:20 hodin.

Betlémská tramvaj – I v letošním roce si mohou děti i dospělí přijít pro plamínek světla za brněnskými skauty do betlémské tramvaje. Historický vůz typu 4MT 134, tzv. plecháč, vyjede v sobotu 18. prosince 2021. Zastaví na těchto místech:

10:00 – 11:00 hod. na ulici Nádražní (před budovou České pošty)

11:30 – 13:00 hod. na náměstí Svobody

13:15 – 14:45 hod. na Malinovského náměstí (před divadlem)

15:00 – 16:00 hod. ve smyčce tramvají Mendlovo náměstí


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu