Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Břeclav chce za stovky milionů zrekonstruovat koupaliště a krytý bazén

Zpravodajství

BŘECLAV – Koupaliště a krytý bazén v Břeclavi čeká velká omlazovací kúra. Město chce do jejich rekonstrukce investovat zhruba 420 milionů korun! Obojí je totiž ve špatném stavu. Rekonstrukce je navíc navržena tak, aby se díky ní za rok provozu ušetřilo na energiích okolo 2,5 milionu korun. Vedení radnice má přitom v plánu žádat na opravy o dotaci z Národní sportovní agentury. „V září budou hotovy všechny potřebné kroky k tomu, abychom kompletní návrh i se stavebním povolením předali novému zastupitelstvu města, které vzejde z podzimních voleb,” přiblížil místostarosta města Richard Zemánek.

Úspory na energiích venkovního a krytého bazénu zajistí trafostanice na vysoké napětí a fotovoltaické panely. Ohřev krytého bazénu pak má zajistit vlastní kogenerační jednotka. „Rekonstrukce krytého bazénu je prioritou. Na ni pak bude navazovat modernizace venkovního koupaliště,” uvedl Zemánek s tím, že projekt počítá s novým tobogánem a opraveným vodním světem.

Krytý bazén i venkovní koupaliště provozuje městská příspěvková organizace Tereza Břeclav. V době rekonstrukce, která by trvala zhruba rok a půl, by byl bazén pro veřejnost uzavřený.

Ilustrační foto: Krytý plavecký bazén v Břeclavi by se mohl dočkat kompletní rekonstrukce. Opravit pak vedení města chce i koupaliště. Foto: breclav.eu


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu