Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Baťův kanál se dočká dalších investic v řádech desítek milionů korun

Zpravodajství

JIŽNÍ MORAVA – Turisty oblíbený a vyhledávaný Baťův kanál se dočká dalšího vylepšení! Povodí Moravy, které je jeho správcem, se rozhodlo zmodernizovat tzv. rejdy všech jedenácti plavebních komor na Baťově kanále. Rejda je místo, které mají možnost lodě využívat k zakotvení při čekání na povolení vplout do plavební komory. „Pracovat na modernizaci těchto rejd se bude postupně do roku 2024 tak, aby byl umožněn plynulý provoz v době hlavních plavebních sezon. Nálady jsou zhruba 61 milionů korun,“ informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.  

Už loni na podzim přitom odstartovaly práce na rejdách plavebních komor ve Vnorovech a dolní rejdě plavební komory Kunovský les. „Vše bude splňovat moderní standardy pro plavbu a bezpečný pohyb před vstupem do plavební komory,“ podotkl vedoucí útvaru rozvoje vodních cest Povodí Moravy Karel Goldemund s tím, že u plavební komory Kunovský Les modernizací dolní rejdy podnik navazuje na stavbu nového přístaviště, které otevřel loni. Hlavní práce na modernizaci těchto dvou rejd firma dokončí do jara, tedy před zahájením hlavní plavební sezony 2022.

Následně se pak Povodí Moravy pustí do modernizace zbývajících rejd na plavebních komorách Baťova kanálu. „Ještě v letošním roce bychom rádi zahájili modernizaci rejd plavebních komor v Petrově, Veselí nad Moravou, Uherském Ostrohu a Nedakonicích. Modernizace na dalších rejdách plavebních komor budou probíhat průběžně až do roku 2024. Vodní cesta tak získá nové moderní rejdy, které návštěvníkům Baťova kanálu poskytnou dostatek prostoru pro bezpečný vjezd i výjezd z plavební komory,” doplnil generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Ilustrační foto: nabataku.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu