Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Basketbalistky Žabin prohrály v Eurocupu po prodloužení s Cadi La Seu

Sport

Brno 12. října (ČTK) – Basketbalistky brněnských Žabin vstoupily do Evropského poháru domácí porážkou se španělským celkem Cadi La Seu 76:82 po prodloužení. Nejlepší střelkyní českého vicemistra byla bosenská reprezentantka Nikolina Kneževičová s 20 body.

Do zápasu vstoupily aktivněji hostující basketbalistky a od prvních minut navyšovaly vedení i proto, že Žabinám se nedařila střelba. Brňanky za první půli nedaly ze šesti pokusů ani jednu trojku. Ve druhé čtvrtině sice zlepšily kombinaci, ale stále zaostávaly zejména na doskoku.

Snižovat ztrátu začaly Žabiny po změně stran, signálem byla první trojka Kneževičové ve 23. minutě. Poprvé šly domácí hráčky do vedení ve 28. minutě, ale ve čtvrté čtvrtině se do brejku opět dostaly Španělky. Trojka Stoupalové půl minuty před koncem sice znamenala prodloužení, ale v něm přesněji střílel soupeř.

Ve druhém zápase skupiny A už ve středu porazil francouzský tým Flammes Carolo řeckou Eleftheriu 108:42.

Ve skupině H vstoupil do Evropského poháru i druhý brněnský tým. Zápas KP Tany v lucemburském Grengewaldu začal v 19:15.


Podobné zprávy

Brno má nový cyklopruh

Nový cyklopruh pro stoupání po Jugoslávské ulici mají k dispozici cyklisté v Brně. Vznikl koncem minulého týdne a vede od křižovatky s Merhautovou…

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu