Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Basketbalistky brněnských Žabin bude i v příští sezoně trénovat Pruša

Sport

Trenérem basketbalistek Žabin bude i v další sezoně Viktor Pruša. Osmatřicetiletý kouč se domluvil s týmem ligových vicemistryň na další spolupráci, vedle snahy o obhajobu letošního finále si dal za cíl uspět v evropských pohárech. Brněnský klub o tom informoval na svém webu, konkrétní délku spolupráce s Prušou nespecifikoval.

“Vnímám nadcházející sezonu jako vyvrcholení započaté práce. Koncept, který jsme tvrdě budovali, budeme moci zúročit. Toho jsem chtěl být přirozeně součástí,” řekl Pruša.

Brněnské Žabiny obhájily pod jeho vedením v uplynulé sezoně triumf v domácím i federálním poháru, dostaly se také do vyřazovací fáze Eurocupu. V lize se probojovaly znovu do finále, kde sice prohrály s mistrovským USK Praha 1:3 na zápasy, ukončily ale po 301 zápasech jeho rekordní sérii výher.

“Uplynulá sezona jasně naznačila, že jdeme správnou cestou. Déle jsme formovali herní identitu spojenou s charakterem týmu a troufám si říct, že tuto mozaiku se podařilo vhodně doplnit o atributy, které nám chyběly,” uvedl Pruša.

V příští sezoně si dal za cíl obhájit finálovou účast v domácí soutěži a posunout se dál na evropské scéně. Žabiny v této sezoně vypadly v 1. kole vyřazovací fáze Eurocupu s tureckým Besiktasem.

“Chci překonat dosavadní osmifinálovou účast dva roky zpátky a posunout zase laťku o něco výš. Myslím, že je na to ideální načasování i skladba týmu. Do české ligy budeme vstupovat s pevnou pozicí vicemistra a tuto pozici chceme potvrdit. Finále s USK musí být náš jednoznačný cíl. Avšak USK je třeba plně respektovat. Musíme navázat na vzájemné zápasy z této sezony, kdy jsme byli kvalitou rovnocenným soupeřem, a nadále se snažit o malý sportovní zázrak, který se nám povedl ve finále,” dodal Pruša.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu